Tehnoloģiju nozīmīgums mūsu ikdienas dzīvē ir nenoliedzams. Var pat teikt, ka mūsdienu dinamiskajā pasaulē, dzīvei bez tehnoloģijām nebūtu vērtības. Tās atbrīvo mūs no dažādiem slogiem, palīdzot ikdienas darbībās, apmaiņai ar informāciju un svarīgu problēmu atrisināšanā. Tāpēc, ņemot vērā, ka tehnoloģijas turpina attīstīties ar vēl lielāku spēku un jaunu kā iepriekš, ir nepieciešams uzsvērt, cik izdevīgi tas ir mūsu dzīvē.

Viena no svarīgākajām jomām, kur tehnoloģiju attīstība ir bijusi ļoti noderīga ir veselības nozare. Ar mūsdienu elektroniskajām iekārtām ārsti spēj atklāt daudz slimības, par kurām agrāk pat nevarējām iedomāties. Daudz vieglāk kā jebkad agrāk ir sazināties. Visus laurus komunikācijas ziņā varētu plūkt interneta izmantošana, kas apvienoja pasauli vienā globālā ciematā. Cilvēki var sazināties savā starpā, neatkarīgi no tā, kādā ģeogrāfiskajā reģionā atrodas, pat redzēt viens otru ar video zvana palīdzību. Uzņēmumu īpašnieki, apzinoties interneta pasaules varu, izmanto to, lai sasniegtu arvien vairāk klientus. Viņi izveido mājaslapas, kur klienti vienkārši nospiežot vienu pogu, var iegādāties preces un pakalpojumus, kas, savukārt, var tikt piedāvāts komfortabli aizvest līdz pašām namdurvīm.

Tehnoloģiju ienākšana mūsu dzīvē ir samazinājusi lielo dokumentu krājumu, kas vienmēr ir bijis birojos un noliktavās. Informācija šobrīd ir viegli uzglabājama, un ārējo faktoru apdraudējums šķiet ļoti samazināts. Pastāv daudz dažādas atmiņas ierīces kā, piemēram, kompaktdiski, mikroshēmas, fleši. Drošības ziņā, šī ir labāka perspektīva, kā aizsargāt failus senos laikos, jo daudzām atmiņas ierīcēm var uzlikt drošības paroles, kodus un darbības, kas atpazīst tikai īpašnieku. Konfidenciāla informācija tiek saglabāta neaizskarta.

Telefonu attīstība pēdējā desmitgadē ir krietni augusi. Zinātnieki un izgudrotāji ir sapratuši, ka cilvēkiem nepieciešams sazināties jebkurā laikā un vietā. Šī nepieciešamība ir novedusi pie portatīvo telefonu izgudrošanas. Pārklājuma tīkls ir daudz lielāks, un praktiski visur cilvēks var būt sasniedzams. Ierīces ir arī izmantojamas izklaides sfērā, ieviešot tajās ārkārtas izklaides funkcijas kā spēles. Ja vien cilvēkam ir līdzi telefons, viņš var darīt visu – sazināties ar cilvēkiem, klausīties savu mīļāko mūziku, izklaidēties pie spēlēm, neapmaldīties lielā pilsētā, izmantojot navigāciju. Šādas iekārtas ikdienas dzīvi padara ļoti atvieglotu – vēl tikai zinātniekiem jāatrisina problēma, ar biežu bateriju uzlādēšanu.

Nevar nepieminēt, kā tehnoloģijas attīstība ir uzlabojusi lauksaimniecības attīstību. Pretēji agrārās revolūcijas laikam, kas notika pirms vairākām desmitgadēm, šobrīd ar tehnoloģiju palīdzību ir iespējams noteikt klimatiskās izmaiņas, un izmainīt apstākļus, kas sekmē augu produktivitāti. Lielie tehnoloģiskie izgudrojumi ir saistīti ar mašīnbūvi – lielie spēkrati, kas palīdz ikdienā lauksaimniecībā atvieglo katra zemnieka dzīvi. Kultivēšanas iekārtas, stādīšanas mašīnas, miglošanas mašīnas un daudzas citas lietas, kas palīdz ātrākai ražas ieguvei.

Arī mājdzīvnieku veselība šobrīd balstās uz plašo tehnoloģiju attīstību. Izgudrojot dažādas vakcīnas un zāles, ir lielāka iespējamība ārstēt slimus dzīvniekus. Agrāk bija grūti noteikt, kas tieši nepieciešams kādā neparastā dzīvnieka uzvedības brīdī. Cilvēks, pretēji no dzīvnieka, var pateikt, kur viņam sāp, kad sāp un cik ilgi jau ir šādi simptomi. Taču veterinārija bija ļoti grūta, pirms netika sākti lietoti rentgena stari. Ar tiem var noteikt, ko dzīvnieks, iespējams, ir apēdis, vai tas kaitē viņa veselībai un kā no tā atbrīvoties.

Paldies par atbalstu Novēģu portālam (Norway)