Mūsdienu pasaulē tehnoloģijām ir svarīga loma katrā darbības nozarē un arī personīgajā dzīvē. No visām nozarēm, kur tehnoloģija piešķir lielu lomu, veselības aprūpe ir viena no svarīgākajām. Medicīnas zinātnieki koncentrējas uz efektīvu un ātru pacientu aprūpi. Apvienojot zināšanas , var glābt neskaitāmas dzīvības, kas ir vērā ņemams panākums.

Medicīnas tehnoloģijas ir plaša joma, kur jauninājumiem ir izšķiroša nozīme cilvēku dzīves kvalitātes nodrošināšanā. Nozīmīgu ieguldījumu veselības uzlabošanā sniedz biotehnoloģijas credit rapid, farmācija, attīstītas medicīnas ierīces. Katrs sasniegums sniedz savu ieguldījumu, pat no “maziem” jauninājumiem, kā pielīpoši pārsēju materiāli, līdz sarežģītām tehnoloģijām, piemēram, magnētiskās rezonanses iekārtas, mākslīgo orgānu izveidošana, ekstremitāšu protēzes un citas iekārtas.

Medicīniskās tehnoloģijas attīstās ar jaunu tehnoloģiju izmantošanu privātpraksēs un slimnīcās, kas sniedz iespēju tiešsaistē sazināties ārstiem, tūkstošiem kilometru attālumā. Pavisam ierasta prakse ir veidot videokonferences, kuru laikā sazinās speciālisti savā starpā, kā arī pacienti ar saviem ārstējošiem ārstiem. Slimnīcu praksē tiek izmantotas mobilās iekārtas, lai ātrāk noskaidrotu pacienta medicīnas vēsturi, iegūtu jebkāda veida informāciju par pēdējiem sasniegumiem un pētījumiem.

Medicīniskais ekipējums tiek veidots, lai veiktu precīzākas darbības. Piemēram, invazīvās operācijās tiek ieviestas labākas uzraudzības sistēmas un ērtāki skenēšanas aprīkojumi. Pacients pavada salīdzinoši mazāku laiku operācijas telpā, kā arī atveseļošanās notiek ātrāk. Jaunākie izgudrojumi ir izveidojuši robotikas operācijas, kur atsevišķos gadījumos ārstiem pat nav jābūt operācijas zālē. Pacienti var saņemt nepieciešamo aprūpi mājas apstākļos un ķirurgs no savas darba vietas ar robota palīdzību var veikt minimālas invazīvas operācijas. Jaunās tehnoloģijas vizuāli uzlabo pacienta pašsajūtu, atstājot pavisam mazas rētas pēc operācijas veikšanas.

Daži no jaunākajiem tehnoloģiskajiem izgudrojumiem:

* Melanomas biopsiju samazināšana
Dažas dzimumzīmes var būt kaitīgas cilvēka veselībai un izraisīt nāvīgu ādas vēža saslimšanu, ko sauc par melanomu. Šobrīd, dermatologi ar īpašiem aparātiem var noteikt, vai dzimumzīme ir veselībai bīstama. Optiskais skeneris nosaka audu analīzi, taču vēl līdz galam nenosaka galīgo diagnozi. Šīs ierīces mērķis ir samazināt nevēlamo rētu skaitu, kādas paliek pēc biopsijas, pārbaudot visas šķietami bīstamas dzimumzīmes, kā arī papildus izvairoties no lielajām procedūru izmaksām.

* Diabēta ārstēšana bez adatām
Ārstēt diabētu ir sāpīgi – katru dienu patstāvīgi jāizdara injekcijas. Ikdienas insulīna šāviens ir nepieciešams, lai nostabilizētu glikozes līmeni asinīs. Zinātnieki cenšas izgudrot jaunas inovācijas, lai izbēgtu no katras dienas adatu dūrieniem. Pēdējie centieni ir ieviest plāksterus kas darbojas kā glikozes monitori. Ikreiz, kad rādītāji caur ādu uzrāda nepietiekamu glikozes līmeni, elektriskie viļņi iznīcina tieši tik daudz šūnas, lai līmenis nostātos optimālā diapazonā.

* Trīs dimensiju drukātas ķermeņa daļas
3-D printeris ir kļuvis pa vienu no straujāk attīstītajām tehnoloģijām ifn credite pentru rau platnici. Nākotnes medicīnai pieder drukātas specializētas zāles, protēzes un ķermeņu daļu nomaiņa. Šie printeri rada implantus un pat šuves, ko izmanto operāciju laikā. Printeri drukā paliekošus vai izšķīstošus priekšmetus. Piemēram, cilvēka šūnas tiek radītas kā izšķīstošs priekšmets, kas tiek ievadītas, lai uzlabotu bojājumus, taču vēlāk, kad brūce ir atjaunojusies un sadzijusi, trīsdimensiju šūnas vairs nav nepieciešamas.

* Pārtikas skeneris
Pārtikas skeneri ļauj cilvēkiem saredzēt, kāds ir sastāvs pārtikai, kuru viņi ēd. Tie ir ideāli svara vērotājiem, kontrolējot tauku, ogļhidrātu, olbaltumvielu un sāls uzņemšanas daudzumu. Medicīnas ziņā šie skeneri darbojas, lai novērstu nevēlamas alerģiskas reakcijas. Skeneris brīdina cilvēku par alerģisku vielu klātbūtni ēdienā, norādot, cik lielā daudzumā tā ir.