Roboti bērniem

Sauciet mani par lielas brēkas cēlāju, tomēr mani māc uztraukums, ka roboti kļūst pārāk gudri. Tas ir tikai laika jautājums, kad tie sāks just un kļūt emocionāli tāpat kā cilvēki. Tā liekas ir vienīgā atšķirība, kas spēj mūs šobrīd atšķirt no šīm mehāniski veidotajām mašīnām. Lai arī pieaugušie cilvēki var jau sākt pamazām uzskatīt datorus par pasaules draudu, tomēr maziem bērniem tie liekas apburoši un izklaidējoši. Šo pētījumu iespējams izlasīt šeit.

Ir roboti, kas var staigāt un runāt, spēlēt dažādas spēles un kontrolēt vienkāršas ierīces kā viedtālruņus. Pastāv roboti, kuri tiek veidoti speciālai mērķauditorijai, tajos iebūvē attiecīgo sistēmu un nepieciešamās veicamās darbības. Viņus varētu izveidot par lielisku kompanjonu dažādu spēļu spēlēšanai, kā, piemēram, priekšmetu atnešanai. Roboti, kas ir izveidoti, lai spēlētos kopā ar bērniem ir maza izmēra. Arī skatoties dažādas fantastikas filmas, kur bērni darbojas ar dažāda veida robotiem, tie visi pārsvarā iz augumā mazi. Daudzi roboti māk izdvest dažādas skaņas, kas padara spēlēšanos vēl interesantāku.

Attiecībā uz visām manām bailēm par robotu apokalipsi, es ceru, ka saredzēsiet arī kādu humoru šajā visā stāstā. Kad bērns pats veido un montē savu robotu, var redzēt milzīgu prieku un patiesībā tajā visā ir arī smadzeņu attīstība. Daži no robotiem gan nāk jau uzreiz saremontēti un nav nepieciešama nekāda ārēja iejaukšanās. Viss, kas ir jādara, ir jāievieto jauns bateriju komplekts un jāieslēdz darbināšanas poga. Taču intensīvs montāžas process ir paredzēts, lai bērnam sniegtu sajūtu, ka viņš ir inženieris.

Lai gan jēdziens par robotu senčiem sniedzas līdz pat grieķu mitoloģijai, praktiski pirmās rotaļlietas robotu izteiksmē ir tikai nesena pagātne. 50.tos un 60.tos gados roboti būtībā bija kā kvadrātveida struktūras lelles, kas vairāk atgādināja tosteri, ar kuru varēja pastaigāties. Lēni, bet noteikti viss ir ļoti mainījies. Kādi tad ir šobrīd populārākie roboti, kurus var kontrolēt ar tālvadības pultīm un patstāvīgi atrodas viņu sabiedrībā?

Top 5 roboti, kuri ir ražoti bērniem
1. ThinkGizmos Super Fun RC Robo Shooter. Jau pašā ieslēgšanas brīdī robots sasveicinās ar savu nākošo saimnieku, kurš nu viņu var vadīt ar tālvadības pulti. Robots spēj saturēt dažādus priekšmetus, piemēram, kompaktdiskus. Robots prot arī dejot un pagriezties jebkurā virzienā. Izmēra ziņā tas ir neliels, tikai cm garš, un darbojas uz 6 AA baterijām. Cena par šādu robotu ir aptuveni 35 dolāri.
2. MiP Robots. Šos robots ir melnā krāsā un atgādina policiju. Tas, kas padara unikālu šo robotu irt LED spīdīgās acis un komunikācijas spēja, izdvešot arī dažādas skaņas. Šie roboti brīvi pārvietojas pa telpu, kā arī dejo. Lieki piebilst, ka dejojoši roboti vienmēr liek bērniem smaidīt. Šāds robots maksā ap 100 dolāriem.
3. Zoomer Dino. Šī ir viena no 2015. gada atzītākajām rotaļlietām zēniem, kas arī maksā zem 50 dolāriem. Dinozauram ir tālvadības pults, ar kuras palīdzību viņš pārvietojas pa telpu, balansējot uz diviem riteņiem. Dinozaurs izdveš rūkoņu, kas atgādinātu īsta dzīvnieka skaņas.
4. Meccano MeccaNoid G15. Šis ir viens no robotiem, kurš ir jāsaliek pašiem īpašniekiem. Robots sastāv no vairāk nekā detaļām, no kurām dažas ir patiešām smalkas. Tomēr, ņemot vērā smalkās detaļas, šos robotus nav ieteicams iegādāties bērniem, kuri ir jaunāki par 10 gadiem. Šis komplekts ļauj izveidot savu personīgo robotu, programmēt to un spēlēties kopā. Šis robots jeb drīzāk, tā konstrukcija, maksā ap 90 dolāriem.
5. Sphero BB-8 App-Enabled Droid. Šis robots ir vadāms no konkrēta viedtālruņa (atbalsta iOS un Android). Viņš spēj uzklausīt un reaģēt uz balsīm, kas ir apkārt. Īpašnieks var ierakstīt hologrāfisku video un to atskaņot. Robots maksā ap 135 dolāriem.

Citus robotus piedāvā apskatīt Somijas portāls.

Tehnoloģiju inovācijas medicīnā

Mūsdienu pasaulē tehnoloģijām ir svarīga loma katrā darbības nozarē un arī personīgajā dzīvē. No visām nozarēm, kur tehnoloģija piešķir lielu lomu, veselības aprūpe ir viena no svarīgākajām. Medicīnas zinātnieki koncentrējas uz efektīvu un ātru pacientu aprūpi. Apvienojot zināšanas , var glābt neskaitāmas dzīvības, kas ir vērā ņemams panākums.

Medicīnas tehnoloģijas ir plaša joma, kur jauninājumiem ir izšķiroša nozīme cilvēku dzīves kvalitātes nodrošināšanā. Nozīmīgu ieguldījumu veselības uzlabošanā sniedz biotehnoloģijas credit rapid, farmācija, attīstītas medicīnas ierīces. Katrs sasniegums sniedz savu ieguldījumu, pat no “maziem” jauninājumiem, kā pielīpoši pārsēju materiāli, līdz sarežģītām tehnoloģijām, piemēram, magnētiskās rezonanses iekārtas, mākslīgo orgānu izveidošana, ekstremitāšu protēzes un citas iekārtas.

Medicīniskās tehnoloģijas attīstās ar jaunu tehnoloģiju izmantošanu privātpraksēs un slimnīcās, kas sniedz iespēju tiešsaistē sazināties ārstiem, tūkstošiem kilometru attālumā. Pavisam ierasta prakse ir veidot videokonferences, kuru laikā sazinās speciālisti savā starpā, kā arī pacienti ar saviem ārstējošiem ārstiem. Slimnīcu praksē tiek izmantotas mobilās iekārtas, lai ātrāk noskaidrotu pacienta medicīnas vēsturi, iegūtu jebkāda veida informāciju par pēdējiem sasniegumiem un pētījumiem.

Medicīniskais ekipējums tiek veidots, lai veiktu precīzākas darbības. Piemēram, invazīvās operācijās tiek ieviestas labākas uzraudzības sistēmas un ērtāki skenēšanas aprīkojumi. Pacients pavada salīdzinoši mazāku laiku operācijas telpā, kā arī atveseļošanās notiek ātrāk. Jaunākie izgudrojumi ir izveidojuši robotikas operācijas, kur atsevišķos gadījumos ārstiem pat nav jābūt operācijas zālē. Pacienti var saņemt nepieciešamo aprūpi mājas apstākļos un ķirurgs no savas darba vietas ar robota palīdzību var veikt minimālas invazīvas operācijas. Jaunās tehnoloģijas vizuāli uzlabo pacienta pašsajūtu, atstājot pavisam mazas rētas pēc operācijas veikšanas.

Daži no jaunākajiem tehnoloģiskajiem izgudrojumiem:

* Melanomas biopsiju samazināšana
Dažas dzimumzīmes var būt kaitīgas cilvēka veselībai un izraisīt nāvīgu ādas vēža saslimšanu, ko sauc par melanomu. Šobrīd, dermatologi ar īpašiem aparātiem var noteikt, vai dzimumzīme ir veselībai bīstama. Optiskais skeneris nosaka audu analīzi, taču vēl līdz galam nenosaka galīgo diagnozi. Šīs ierīces mērķis ir samazināt nevēlamo rētu skaitu, kādas paliek pēc biopsijas, pārbaudot visas šķietami bīstamas dzimumzīmes, kā arī papildus izvairoties no lielajām procedūru izmaksām.

* Diabēta ārstēšana bez adatām
Ārstēt diabētu ir sāpīgi – katru dienu patstāvīgi jāizdara injekcijas. Ikdienas insulīna šāviens ir nepieciešams, lai nostabilizētu glikozes līmeni asinīs. Zinātnieki cenšas izgudrot jaunas inovācijas, lai izbēgtu no katras dienas adatu dūrieniem. Pēdējie centieni ir ieviest plāksterus kas darbojas kā glikozes monitori. Ikreiz, kad rādītāji caur ādu uzrāda nepietiekamu glikozes līmeni, elektriskie viļņi iznīcina tieši tik daudz šūnas, lai līmenis nostātos optimālā diapazonā.

* Trīs dimensiju drukātas ķermeņa daļas
3-D printeris ir kļuvis pa vienu no straujāk attīstītajām tehnoloģijām ifn credite pentru rau platnici. Nākotnes medicīnai pieder drukātas specializētas zāles, protēzes un ķermeņu daļu nomaiņa. Šie printeri rada implantus un pat šuves, ko izmanto operāciju laikā. Printeri drukā paliekošus vai izšķīstošus priekšmetus. Piemēram, cilvēka šūnas tiek radītas kā izšķīstošs priekšmets, kas tiek ievadītas, lai uzlabotu bojājumus, taču vēlāk, kad brūce ir atjaunojusies un sadzijusi, trīsdimensiju šūnas vairs nav nepieciešamas.

* Pārtikas skeneris
Pārtikas skeneri ļauj cilvēkiem saredzēt, kāds ir sastāvs pārtikai, kuru viņi ēd. Tie ir ideāli svara vērotājiem, kontrolējot tauku, ogļhidrātu, olbaltumvielu un sāls uzņemšanas daudzumu. Medicīnas ziņā šie skeneri darbojas, lai novērstu nevēlamas alerģiskas reakcijas. Skeneris brīdina cilvēku par alerģisku vielu klātbūtni ēdienā, norādot, cik lielā daudzumā tā ir.