Roboti bērniem

Sauciet mani par lielas brēkas cēlāju, tomēr mani māc uztraukums, ka roboti kļūst pārāk gudri. Tas ir tikai laika jautājums, kad tie sāks just un kļūt emocionāli tāpat kā cilvēki. Tā liekas ir vienīgā atšķirība, kas spēj mūs šobrīd atšķirt no šīm mehāniski veidotajām mašīnām. Lai arī pieaugušie cilvēki var jau sākt pamazām uzskatīt datorus par pasaules draudu, tomēr maziem bērniem tie liekas apburoši un izklaidējoši. Šo pētījumu iespējams izlasīt šeit.

Ir roboti, kas var staigāt un runāt, spēlēt dažādas spēles un kontrolēt vienkāršas ierīces kā viedtālruņus. Pastāv roboti, kuri tiek veidoti speciālai mērķauditorijai, tajos iebūvē attiecīgo sistēmu un nepieciešamās veicamās darbības. Viņus varētu izveidot par lielisku kompanjonu dažādu spēļu spēlēšanai, kā, piemēram, priekšmetu atnešanai. Roboti, kas ir izveidoti, lai spēlētos kopā ar bērniem ir maza izmēra. Arī skatoties dažādas fantastikas filmas, kur bērni darbojas ar dažāda veida robotiem, tie visi pārsvarā iz augumā mazi. Daudzi roboti māk izdvest dažādas skaņas, kas padara spēlēšanos vēl interesantāku.

Attiecībā uz visām manām bailēm par robotu apokalipsi, es ceru, ka saredzēsiet arī kādu humoru šajā visā stāstā. Kad bērns pats veido un montē savu robotu, var redzēt milzīgu prieku un patiesībā tajā visā ir arī smadzeņu attīstība. Daži no robotiem gan nāk jau uzreiz saremontēti un nav nepieciešama nekāda ārēja iejaukšanās. Viss, kas ir jādara, ir jāievieto jauns bateriju komplekts un jāieslēdz darbināšanas poga. Taču intensīvs montāžas process ir paredzēts, lai bērnam sniegtu sajūtu, ka viņš ir inženieris.

Lai gan jēdziens par robotu senčiem sniedzas līdz pat grieķu mitoloģijai, praktiski pirmās rotaļlietas robotu izteiksmē ir tikai nesena pagātne. 50.tos un 60.tos gados roboti būtībā bija kā kvadrātveida struktūras lelles, kas vairāk atgādināja tosteri, ar kuru varēja pastaigāties. Lēni, bet noteikti viss ir ļoti mainījies. Kādi tad ir šobrīd populārākie roboti, kurus var kontrolēt ar tālvadības pultīm un patstāvīgi atrodas viņu sabiedrībā?

Top 5 roboti, kuri ir ražoti bērniem
1. ThinkGizmos Super Fun RC Robo Shooter. Jau pašā ieslēgšanas brīdī robots sasveicinās ar savu nākošo saimnieku, kurš nu viņu var vadīt ar tālvadības pulti. Robots spēj saturēt dažādus priekšmetus, piemēram, kompaktdiskus. Robots prot arī dejot un pagriezties jebkurā virzienā. Izmēra ziņā tas ir neliels, tikai cm garš, un darbojas uz 6 AA baterijām. Cena par šādu robotu ir aptuveni 35 dolāri.
2. MiP Robots. Šos robots ir melnā krāsā un atgādina policiju. Tas, kas padara unikālu šo robotu irt LED spīdīgās acis un komunikācijas spēja, izdvešot arī dažādas skaņas. Šie roboti brīvi pārvietojas pa telpu, kā arī dejo. Lieki piebilst, ka dejojoši roboti vienmēr liek bērniem smaidīt. Šāds robots maksā ap 100 dolāriem.
3. Zoomer Dino. Šī ir viena no 2015. gada atzītākajām rotaļlietām zēniem, kas arī maksā zem 50 dolāriem. Dinozauram ir tālvadības pults, ar kuras palīdzību viņš pārvietojas pa telpu, balansējot uz diviem riteņiem. Dinozaurs izdveš rūkoņu, kas atgādinātu īsta dzīvnieka skaņas.
4. Meccano MeccaNoid G15. Šis ir viens no robotiem, kurš ir jāsaliek pašiem īpašniekiem. Robots sastāv no vairāk nekā detaļām, no kurām dažas ir patiešām smalkas. Tomēr, ņemot vērā smalkās detaļas, šos robotus nav ieteicams iegādāties bērniem, kuri ir jaunāki par 10 gadiem. Šis komplekts ļauj izveidot savu personīgo robotu, programmēt to un spēlēties kopā. Šis robots jeb drīzāk, tā konstrukcija, maksā ap 90 dolāriem.
5. Sphero BB-8 App-Enabled Droid. Šis robots ir vadāms no konkrēta viedtālruņa (atbalsta iOS un Android). Viņš spēj uzklausīt un reaģēt uz balsīm, kas ir apkārt. Īpašnieks var ierakstīt hologrāfisku video un to atskaņot. Robots maksā ap 135 dolāriem.

Citus robotus piedāvā apskatīt Somijas portāls.

Droni

Drons ir lidojoša bezpilota tehnoloģijas ierīce. Drons sniedz iespēju vērot pasauli putna acīm. Tā ir vizuāla sajūta, bet pietiekami spēcīga, lai pilnībā pārņemtu sajūta, ka pats esi gaisā. Pirms drona tehnoloģijas, vienīgais ko cilvēks spēja darīt, ir lietot savu iztēli. Šis tehnoloģiskais brīnums ir milzu lēciens inovāciju pasaulē. Dronam pievienotā HD veido kamera un virtuālās austiņas parāda reālu putna lidojuma attēlojumu. Un šie droni nemaz nemaksā tik daudz, tāpēc tos var pirkt pat bez kredītiem låne penger!

Dronu evolūcija. Droni tiek izveidoti tā, lai būtu izmantojami jebkuram cilvēkam. Tāpat kā mobilie telefoni ir ieguvuši parocīgāku izskatu un lietojumu, arī droni kļūst kompaktāki, salokāmi, vieglāki un ātrāki. Attīstība notiek ļoti strauji, sniedzot cilvēkiem iespēju ierakstīt savus piedzīvojumus ar lidojošu tehnoloģiju palīdzību lån uten kredittsjekk.

Droni kļūst ātrāki ar katru jauno paaudzi. Šobrīd ātrākais drons ir ražots “Teal Drone” uzņēmumā un var sasniegt līdz pat 135 km/h lielu ātrumu. To izveidoja astoņpadsmit gadus jaunais izgudrotājs Džordžs Matus, kurš ir “Teal Drone Inc.” dibinātājs. Šādus dronus izmanto glābšanas dienestā, ātri sniedzot nepieciešamo informāciju par katastrofas radītajiem postījumiem. Tie var pārredzēt vietas, ko no cilvēka skata punkta grūti ieraudzīt. No otras puses, droni tiek ražoti, lai piedalītos jaunās, interesantās sporta sacīkstēs. Droni un to vadītāji sacenšas, kura ierīce ātrāk sasniegs finišu.

Dronu tehnoloģija iegūst jaunas eksotiskas formas un funkcijas. Aplūkojot lielāko daļu dronus, parasti tie ir četrkantainā formā. Tas ir drošs un elastīgs dizains. Taču lielākie uzņēmumi, piemēram, “Intel” ievieš radikālas formas izmaiņas un investē lielas summas jaunu funkciju ieviešana. Pateicoties novatoriskai domāšanai, viena no jaunākajām formām ir papagaiļa izskatā (Parrot Drone). Šādam spārnotam dronam ir viens propellers uz muguras, kā arī raķetes tipa dzinējs, kas darbina uz priekšu ierīci. Šādi droni ir ļoti ātri, kas strauji pietuvojas “Teal Drone” sasniegtajam ātrumam. Bezpilota helikopteri (Unmanned Aerial Rescue Vehicle – ARV) ir droni, kas ir pietiekami spēcīgi, lai paceltu cilvēka svaru neparedzamās glābšanas misijās.

Droni kļūst arvien intelektuālāki. Ne visus dronus nepieciešams vadīt ar attālinātu pulšu palīdzību. Pārsteidzoši tehnoloģijas pavērsieni izveidojuši programmatūru, kas ļauj dronam pārvietoties ar auto-pilota palīdzību. Tās precīzi izseko kustīgus mērķus. Droni kļūst efektīvāki izsekošanas un sadursmju novēršanas sfērā, kas ir noderīgi militārajiem spēkiem. Taču šāda auto-pilota drona izmantošana efektīva ir tikai gadījumos, kad jāizseko vai jāatrod pazudis cilvēks plašā apgabalā. Apdzīvotās vietās, kur ir daudz cilvēki, dronu sensori nevar noteikt galveno mērķi. Tehnoloģijas inovācijas mēģina koncentrēties uz lielāku tālvadības diapazonu. Lielākā daļa dronu tālvadība ietverta simts metru diapazonā, taču turpmākos gados varam sagaidīt vairāku kilometru lielu diapazonu. Šobrīd izveidotas papagaiļa drons jau sasniedzis gandrīz divu kilometru lielu tālvadības diapazonu.

Droni tiek izmantoti ne tikai labos un uz sabiedrības labklājības vērstos mērķos. Bažas par to, ka droni tiks izmantoti ļaunprātīgos nolūkos ir pamatotas. Pirmie droni tika veidoti tikai militārām vajadzībām. Viņu spējas ir intensīvas, kā arī vardarbīgas. Tā kā dronu tehnoloģija attīstās, pieaug arī iespējamība, ka tie tiks izmantoti daudz sliktākos nolūkos. Populāra ir kļuvusi dronu izmantošana spiegošanā, taču tikpat labi tas kļūs par lielisku veidu, kā piegādāt aizliegtās vielas vai attālināti iedarbināt sprāgstvielu detonatorus. Šīs problēmas ir reālas, kas rada šķērsli dronu attīstībā, jo daudzi zinātnieki nevēlas veidot spēcīgus aparātus, kas var iznīcināt pasauli. Iespējams, šo situāciju varētu risināt, ieviešot dronu reģistrāciju, uzskaites sistēmu un regulāru atskaiti par katra drona darbību.