Drons ir lidojoša bezpilota tehnoloģijas ierīce. Drons sniedz iespēju vērot pasauli putna acīm. Tā ir vizuāla sajūta, bet pietiekami spēcīga, lai pilnībā pārņemtu sajūta, ka pats esi gaisā. Pirms drona tehnoloģijas, vienīgais ko cilvēks spēja darīt, ir lietot savu iztēli. Šis tehnoloģiskais brīnums ir milzu lēciens inovāciju pasaulē. Dronam pievienotā HD veido kamera un virtuālās austiņas parāda reālu putna lidojuma attēlojumu. Un šie droni nemaz nemaksā tik daudz, tāpēc tos var pirkt pat bez kredītiem låne penger!

Dronu evolūcija. Droni tiek izveidoti tā, lai būtu izmantojami jebkuram cilvēkam. Tāpat kā mobilie telefoni ir ieguvuši parocīgāku izskatu un lietojumu, arī droni kļūst kompaktāki, salokāmi, vieglāki un ātrāki. Attīstība notiek ļoti strauji, sniedzot cilvēkiem iespēju ierakstīt savus piedzīvojumus ar lidojošu tehnoloģiju palīdzību lån uten kredittsjekk.

Droni kļūst ātrāki ar katru jauno paaudzi. Šobrīd ātrākais drons ir ražots “Teal Drone” uzņēmumā un var sasniegt līdz pat 135 km/h lielu ātrumu. To izveidoja astoņpadsmit gadus jaunais izgudrotājs Džordžs Matus, kurš ir “Teal Drone Inc.” dibinātājs. Šādus dronus izmanto glābšanas dienestā, ātri sniedzot nepieciešamo informāciju par katastrofas radītajiem postījumiem. Tie var pārredzēt vietas, ko no cilvēka skata punkta grūti ieraudzīt. No otras puses, droni tiek ražoti, lai piedalītos jaunās, interesantās sporta sacīkstēs. Droni un to vadītāji sacenšas, kura ierīce ātrāk sasniegs finišu.

Dronu tehnoloģija iegūst jaunas eksotiskas formas un funkcijas. Aplūkojot lielāko daļu dronus, parasti tie ir četrkantainā formā. Tas ir drošs un elastīgs dizains. Taču lielākie uzņēmumi, piemēram, “Intel” ievieš radikālas formas izmaiņas un investē lielas summas jaunu funkciju ieviešana. Pateicoties novatoriskai domāšanai, viena no jaunākajām formām ir papagaiļa izskatā (Parrot Drone). Šādam spārnotam dronam ir viens propellers uz muguras, kā arī raķetes tipa dzinējs, kas darbina uz priekšu ierīci. Šādi droni ir ļoti ātri, kas strauji pietuvojas “Teal Drone” sasniegtajam ātrumam. Bezpilota helikopteri (Unmanned Aerial Rescue Vehicle – ARV) ir droni, kas ir pietiekami spēcīgi, lai paceltu cilvēka svaru neparedzamās glābšanas misijās.

Droni kļūst arvien intelektuālāki. Ne visus dronus nepieciešams vadīt ar attālinātu pulšu palīdzību. Pārsteidzoši tehnoloģijas pavērsieni izveidojuši programmatūru, kas ļauj dronam pārvietoties ar auto-pilota palīdzību. Tās precīzi izseko kustīgus mērķus. Droni kļūst efektīvāki izsekošanas un sadursmju novēršanas sfērā, kas ir noderīgi militārajiem spēkiem. Taču šāda auto-pilota drona izmantošana efektīva ir tikai gadījumos, kad jāizseko vai jāatrod pazudis cilvēks plašā apgabalā. Apdzīvotās vietās, kur ir daudz cilvēki, dronu sensori nevar noteikt galveno mērķi. Tehnoloģijas inovācijas mēģina koncentrēties uz lielāku tālvadības diapazonu. Lielākā daļa dronu tālvadība ietverta simts metru diapazonā, taču turpmākos gados varam sagaidīt vairāku kilometru lielu diapazonu. Šobrīd izveidotas papagaiļa drons jau sasniedzis gandrīz divu kilometru lielu tālvadības diapazonu.

Droni tiek izmantoti ne tikai labos un uz sabiedrības labklājības vērstos mērķos. Bažas par to, ka droni tiks izmantoti ļaunprātīgos nolūkos ir pamatotas. Pirmie droni tika veidoti tikai militārām vajadzībām. Viņu spējas ir intensīvas, kā arī vardarbīgas. Tā kā dronu tehnoloģija attīstās, pieaug arī iespējamība, ka tie tiks izmantoti daudz sliktākos nolūkos. Populāra ir kļuvusi dronu izmantošana spiegošanā, taču tikpat labi tas kļūs par lielisku veidu, kā piegādāt aizliegtās vielas vai attālināti iedarbināt sprāgstvielu detonatorus. Šīs problēmas ir reālas, kas rada šķērsli dronu attīstībā, jo daudzi zinātnieki nevēlas veidot spēcīgus aparātus, kas var iznīcināt pasauli. Iespējams, šo situāciju varētu risināt, ieviešot dronu reģistrāciju, uzskaites sistēmu un regulāru atskaiti par katra drona darbību.